0 položek za 0 Kč

Aktuality

11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMA
Borci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide…

28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.
V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově…

Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Jak vybrat ideální nůž do kuchyně:

Zvolit optimální kuchyňský nůž není nic jednoduchého. Je to věc, kterou v kuchyni používáme každý den, a tak se nevyplácí na něm šetřit, a zakupovat je v nějaké super výhodné akci. Zpravidla se totiž jedná o nože nekvalitní.

Každému vyhovuje samozřejmě něco jiného, zatímco jeden má rád nože menší a lehké, druhý zase velké a těžší. Nejdůležitější ale je, aby se vám s nožem dobře pracovalo, aby vám ideálně sedl do ruky. Že však zakoupený nůž není to pravé ořechové zjistíme mnohdy příliš pozdě, až je nůž zakoupený. Čím se tedy obecně při výběru nože řídit?

Existuje samozřejmě mnoho druhů nožů, odlišují se od sebe využitím. Pokud jste očekávali, že zakoupíte jeden nůž, který využije od krájení chleba, přes sekání bylinek až na po krájení masa, jste na omylu. Jeden univerzální nůž si sice pořídit můžete, ale porcování některých surovin vám bude zajisté znesnadňovat.

Nejvíce byste se měli zaměřit na výběr takzvaného kuchařského (šéfkuchařova) nože. Ten by měl být asi nejkvalitnějším nožem ve vaší kuchyni. Tento typ nože se využívá zejména ke krájení masa, vzhledově se trochu podobá sekáčku a bývá oproti jiným nožům těžší. Výhodou tohoto nože je, že se s ním dá bez problému nakrájet většina surovin, což je u jiných speciálních nožů občas problém. Pokud tedy vybavujete domácnost, tento nůž si pořizujte jako první, a budete jej moct využívat jako univerzální. V dalším kroku se zaměřte na speciální typy nožů, těch existuje hned několik. Například ke krájení pečiva je pak určen nůž s dlouhou a pružnou čepelí, který má vroubkované ostří. Na zeleninu a ovoce by se měl zase používat nůž krátký.

U jakéhokoli typu nože se však zaměřte na materiál, z kterého je vyroben. Čepele kvalitních nožů bývají zhotoveny z prvotřídní nerezové oceli. Takovéto čepele totiž není problém nabrousit a navíc díky jejich tvrdosti s nimi pokrájíte skoro všechny typy surovin. Kvalitní nůž se dále pozná tak, že tloušťka čepele směrem k rukojeti nože sílí.

Veliký význam má samozřejmě také rukojeť nože. Měla by být vyráběna z takového materiálu, který je dobře omyvatelný. Dále by měla být rukojeť uzpůsobena tak, aby skvěle padla do vaší ruky a aby v ní neklouzala.

Podívejte se na čepele a hotové kuchyňské nože v našem e-shopu.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist