0 položek za 0 Kč

Aktuality

11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMA
Borci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide…

28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.
V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově…

Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Jak vybrat outdoor batoh?

Batoh tvoří nepostradatelnou součást výbavy každého správného turisty. Proto by se jeho výběr neměl za žádnou cenu podcenit. Je důležité, aby byl nejen dostatečně objemný, ale také aby jeho nošení pro vás nebylo nepohodlné a příliš velkou zátěží. Batohy se třídí na několik druhů jednak podle jejich objemu, podle materiálu, z kterého jsou zpracovány, ale také podle aktivit, u kterých jsou využívány.

Velikost batohu závisí na tom, kolik dní strávíte v terénu. Pokud vás čeká pouze jednodenní výlet, bude pro vás ideální batoh o objemu deset až pětatřicet litrů, ve kterém budete mít nabalené pouze to nejnutnější. Střední kategorii tvoří batohy o objemu čtyřicet až pětašedesát litrů, jsou označovány jako vícedenní. U této kategorie se již setkáte s vychytávkami jako je bederní popruh a podobně, které se při turistických akcích zajisté hodí. Posledním typem jsou batohy expediční, které mívají objem vyšší jak pětašedesát litrů.

Kromě velikosti třídíme batohy také podle způsobu využití. Pokud hledáte batoh spíše pro každodenní používání, bude pro vás ideální takzvaný městský batoh. Dále se rozlišují batohy cyklistické, turistické a lezecké. Poslední kategorií jsou takzvané expediční batohy. Ty jsou ideální pro vícedenní akce, mívají nastavitelná záda či bederní pás, který lze tvarovat.

Při výběru batohu byste se měli také zaměřit na materiál, z kterého je vyroben. U outdoorových batohů je velice důležité, aby byly co nejvíce odolné proti prodření či natržení.

Dále se jednotlivé batohy od sebe odlišují podle typu nosného systému. Ten by měl být takový, aby vám byl batoh na zádech pohodlný a odpovídal vaší postavě. Vyrábějí se tak nosné systémy uzpůsobené speciálně pro ženy, nebo například pro vysoké postavy.

Při výběru outdoorového batohu se také nezapomeňte podívat, zda vámi zvolený batoh nepostrádá popruhy k zajištění co největšího pohodlí, a to konkrétně například hrudní popruh nebo bederní pás. Pokud budete mít batoh delší dobu na sobě, zajisté je oceníte.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist