0 položek za 0 Kč

Aktuality

18.02.2019PARACORD - nové druhy skladem!
Naskladnili jsme pro Vás novou várku PARACORDU. V oddělení naleznete nové barvy a vzory této pevné a oblíbené šňůry. Vy…

12.02.2019

Nové fotogalerie a návody Vašich nožů


Připravili jsme pro Vás novou podobu galerií Vašich (nejen) nožů a fotonávodů. Nechte se inspirovat!   Jiří Snoha…

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Jak vyrobit outdoor náramek?

Už jste slyšeli o outdoor náramcích (nebo také survival náramcích)? Jedná se o náramky, které jsou upletené z kvalitní padákové šňůry. V případě potřeby pak jednoduše tento náramek rozpletete, a můžete tuto pevnou šňůru využít například k připevnění věcí, svázání něčeho nebo třeba i ke stavbě přístřešku. Outdoor náramky si můžete samozřejmě koupit, ale můžete si je také sami vyrobit. Tady je jednoduchý návod, jak na to.


K výrobě vlastního náramku budete potřebovat několik metrů padákové šňůry, obvykle tak dva až tři metry. Šňůru si budete moct zakoupit v různém barevném provedení, takže váš náramek si nakombinujete barevně tak, jak se vám líbí. Dále budete potřebovat sponu, díky které se náramek zapíná. Vybírat můžete buď z plastových, nebo kovových spon. Záleží jen na vás, který materiál vám bude více vyhovovat. K výrobě budete také potřebovat pomůcky, jako jsou nůžky, metr a zapalovač.


Prvním krokem při výrobě outdoor náramku je to, že si přehnete šňůru na půl, a tak zjistíte kde je střed. Ten pak provléknete a upevníte ke sponě. V dalším kroku je třeba zjistit, jak velký náramek potřebujete. To zjistíte jednoduše tak, že omotáte šňůru okolo zápěstí a necháte jej trošku volnější, abyste mohli šňůru kolem něj oplétat. Fixem si pak označte, kde má náramek končit. Až budete mít naměřenou velikost náramku, protáhněte konec šňůry protikusem spony.


V této chvíli je vše připraveno pro samotné pletení náramku. Postupuje se tak, že konce rozdělíte na dva prameny, vezmete například pravý konec a ten provléknete pod středem náramku a dáte jej přes levý konec. Levý konec provlečete vrchem dovnitř smyčky, která vznikla v pravé části. Tímto způsobem jste utvořili první uzel. Stejným způsobem uděláte i další uzel s tím rozdílem, že teď budete začínat zleva. Takhle střídavě pokračujete až do té doby, než máte hotový celý náramek. Přebytečný provaz pak sestřihněte a zatavte šňůru zapalovačem. Tímto posledním krokem máte váš vlastní outdoor náramek hotový.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist