0 položek za 0 Kč

Aktuality

11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMA
Borci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide…

28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.
V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově…

Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Jaké existují pojistky u nožů?

U zavíracích nožů se můžeme setkat s několika základními typy pojistek, každá z nich má samozřejmě své výhody i nevýhody. Při výběru nože by se systému zavírání samozřejmě měla věnovat velká pozornost, je třeba si jej odzkoušet, protože každému nemusí vyhovovat všechny typy.

Prvním typem pojistky je takzvaný hřbetní zámek, někdy též označovaný jako frontlock či backlock. Pro hřbetní zámek je typická odpružená závěrka s výstupem na konci. Tento výstupek by pak měl zapadat do vybrání v čepeli nože, přičemž jeho pozice se zajišťuje tlakem pružiny. Výhodou nožů s tímto typem zámků je to, že bývají velmi lehké, na druhou stranu je ale problematické manipulovat s nožem jednou rukou, takže zavírat nůž pouze jednou rukou může být nebezpečné.

Dalším typem zámkového systému je přímý, vložkový systém, neboli linerlock. U těchto nožů bývá blokovací mechanismus zabudovaný v rukojeti. Při otevírání čepele dochází k napnutí a zapření vložky umístěné v rukojeti o konec čepele. Tímto způsobem se čepel nože po otevření zablokovává. Když chcete čepel uzavřít, stačí posunout vložku do strany. Výhodou toto typu pojistky je oproti výše zmíněnému ta skutečnost, že se s těmito noži dá snadno manipulovat jednou rukou. Pokud však bývá pojistka vyrobena ze slabého plechu, při větším tlaku na čepel by se mohl nůž zavřít.

Dále se můžeme setkat s rámovou pojistkou, někdy označovanou jako framelock. Jedná se vlastně o modifikaci vložkového systému, v tomto případě ale přítlačnou funkci místo vložky vykonává doraz. Oproti vložkovému zámku je rámcová pojistka bezpečnější. Dalším typem pojistky je osový systémaxislock. Tento typ zámku se vyznačuje vysokou pevností. Oproti ostatním zámkům se axislock odlišuje tím, že v noži nejsou obsaženy třecí prvky, což umožňuje mnohem hladší chod nože. V tomto typu nožů je pojistka napínaná pružinou a pohybuje se v drážce na obou stranách vložek.

Kromě výše zmíněných pojistek se u nožů můžete setkat také například s kroužkovým uzávěrem, blokovým uzávěrem či s výkyvným systémem.

Podívejte se na  díly na zavírací nože nebo na hotové zavíráky.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist