0 položek za 0 Kč

Aktuality

18.02.2019PARACORD - nové druhy skladem!
Naskladnili jsme pro Vás novou várku PARACORDU. V oddělení naleznete nové barvy a vzory této pevné a oblíbené šňůry. Vy…

12.02.2019

Nové fotogalerie a návody Vašich nožů


Připravili jsme pro Vás novou podobu galerií Vašich (nejen) nožů a fotonávodů. Nechte se inspirovat!   Jiří Snoha…

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Nůž jako dárek

Dárek může mít mnoho podob. Skvělým dárkem pro muže, ale i ženy může být například i nůž. Nůž je užitečný nástroj, má řadu podob, který určují, na co se hodí. Obecně se dají nože rozdělit na dvě velké skupiny. Jde o pevné a zavírací nože. Pevné nože jak z jejich názvu vyplývá, jsou z jednoho kusu oceli. Střenky či rukojeť mají z různého materiálu. Luxusnější z exotického dřeva, rohu, parohu, kosti. Praktické z moderního materiálu jako je micarta. Jejich výhoda je jasné, nevýhoda spočívá v neskladnosti. Nosí se v pouzdru na opasku, či v případě menších exemplářů na šňůře kolem krku, což nemusí vyhovovat každému.

ukázka nože jako dárku

A jaké jsou zavíráky?

Zavírací nože jsou vyráběny ve velkém množství variant. I když je základ stejný, zavírací nože se mohou řešit konstrukcí pojistky, počtem želízek, velikostí, použitím materiálu. Jsou dva základní typy pojistek. Jde o liner lock a back lock. Řada firem vyvinula bezpečnější pojistky, které mají patentované, nicméně i ty mají své limity. Spolehlivější pojistkou ze dvou jmenovaných je liner lock. U obou pojistek je důležité, aby byly správně navržené a vyrobené. Při nekvalitní výrobě či dokonce při silném úchopu může dojít k uvolnění pojistky a sklopení čepele a ošklivému poranění. Nejrozšířenější variantou zavírací nožů jsou kapesní nože. Ty mají několik želízek a díky velikosti se vejdou i do kapsy. Nejznámějším typem je švýcarský multifunkční nůž. Mohou mít různý počet funkcí, ale i tady platí, že méně je více. Modely s obrovským počtem želízek nejsou vhodné pro pravidelné nošení, jsou těžké a nepraktické.

zavírací nože

Nejlepší je vlastoručně vyrobený nůž

Pevné a zavírací nože vyrábí řada firem po celém světě. Pokud ale chcete něco exkluzivního, tak se obraťte na nožíře. Ručně vyrobený nůž, to je jiná liga. Nejde o sériovou výrobu, takže každý kousek je sám o sobě originál. Případně si nůž vyrobte sami. Na tomto portále naleznete ucelené návody, postupy a také potřebný materiál a nástroje k výrobě.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ nože, bude to skvělý dárek, který nejen potěší, ale svému pánu bude dobře sloužit řadu let.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist