0 položek za 0 Kč

Aktuality

11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMA
Borci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide…

28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.
V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově…

Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Povolená délka čepele nožů u nás a ve světě

 

České zákony nepamatují na chladné zbraně. Jinak tomu je za hranicemi naši země. V mnoha státech panují přísnější pravidla. Proto bychom se před odjezdem do zahraničí měli seznámit s jednotlivými modely nožů, které jsou v dané zemi zakázané.

Pozornost musíme věnovat patřičnému zabezpečení v rámci transportu. Legální nože přepravujeme v pevném obalu. Tuto nožířskou výbavu musíme mít uloženou v cestovním zavazadle tak, aby se k ní nikdo nepovolaný nedostal. Pokud se rozhodneme v zahraničí zúčastnit se nějakého sportovního zápasu, slavnostní akce či jiné zajímavé příležitosti, pak nože nechme uložené na pokoji v hotelu. V případě že si tyto nástroje chceme vzít na kempování, rybaření či lov, tak s tím nikdo nebudeme mít sebemenší problém.

Pouzdra Pouzdro Trapper 95 - levé
V Německu mít u sebe nesmíme zbraně jako motýlkové nože, vystřelovací modely s dvojitým ostřím, vystřelovací nože delší než osm a půl centimetru. Nepovolenou jsou i různě řešené tlačné dýky a robustní kapesní nože. Zakázané jsou i modely nožů s pevnou čepelí v délce nad dvanáct centimetrů.

Čepele a oceli Čepel Hunting 119
Ve Francii se nesmí nosit tyto předměty: modely s automatickým otvíráním, varianty nožů s délkou nad deset centimetrů. Dále jsou to i nože, které se jednoduše, snadno a rychle otvírají jednou rukou. Ale tolerují se tu kuchyňské nástroje.

Čepele a oceli Čepel Polar 95 carbon
Ve Velké Británii jsou útočné zbraně tvrdě regulovány. Veškeré nože, broušené a šp ghičaté nástroje jsou zcela zakázané. U sebe mít můžeme jednoduše navržený zavírací nůž, jehohž délka činí tři palce. Tento model využijeme při rybaření, kempování i jiných aktivitách.

NOŽE Ahti Kaira 72
V Itálii se nevyhneme zvláštnímu povolení, které je nezbytné k řadě vystřelovacích modelů, motýlkových nožů a vrhacích zbraní. Běžně lze u sebe mít nože s pevnou čepelí a zavírací modely s pojistkou.

NOŽE Ahti Fillet Titanium 120
Ve Švýcarsku fungují speciálně upravená pravidla řešící vlastnictví nožů. V tomto státě nejsou povoleny vrhací modely, motýlky, jednoruční nože s délkou pět centimetrů.

NOŽE Ahti Fillet Titanium 120

I další státy řeší palčivý problém s útočnými noži. Sledujte náš blog, připravujeme pokračování článku.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist