0 položek za 0 Kč

Aktuality

11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMA
Borci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide…

28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.
V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově…

Nejprodávanější
Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Rybička nejznámější český nůž

Který kluk by si v dětství nehrál s kapesním zavíracím nožem, kterému se nijak neřekne než rybička. Pravděpodobně jde o nejprodávanější model, jejž schovával různě po kapsách nejeden klučina. Tento nožík si oblíbily generace českých chlapců. A to opravdu není se čemu divit! Vždyť rybička padne do každé ruky, je lehká a snadno se s ní manipuluje. Na první pohled zaujímá krásným zpracováním, unikátním tvarem a ušlechtilým leskem. Takový nožík v klasické verzi ani moc nestojí. A vy jej můžete svému synovi pořídit například na skautský tábor či na rodinné táboření. Uvidíte, jakou radost bude mít vaše dítě z tohoto dárku.

Výroba rybičky

Na výrobu zavíracího nože rybičky se v minulosti specializovaly dvě společnosti, přičemž jedna z nich pokračuje dodnes ve výrobě tohoto typu nože. Jde o českou firmu Mikov, která sídlí v Mikulášovicích. Ta ročně vyprodukuje desítky tisíc kusů rybiček. Krom této základní verze dodává firma na trh další nožířské výrobky ve velmi vysoké kvalitě a zajímavě příznivé ceně. Opomenout nelze ani propracované modely pro sběratele.
 

Dominantní prvky

Původní model nože byl zhotoven z uhlíkové oceli, rukojeť dominovala jedinečným tvarem rybičky. Na střenku byly vyraženy osobité rybí detaily. Velmi často docházel k tomu, že nožík zrezivěl. Proto se tyto malé zavírací nožíky začaly vyrábět z odolnějších a kvalitnějších materiálů. Na čepel nože se dnes standardně využívá nerezová ocel, zato střenko je ze slitiny zinku. Výrobce nezapomněl provést drobnou změnu ve tvaru nožíku. Tento klasický model o hmotnosti třicet gramů je v současné době k dostání za 75 Kč.

Luxusnější modely

Vedle těchto kapesních nožíků existují rovněž vskutku vylepšené modely, které potěší i toho nejnáročnějšího zákazníka. Samozřejmostí jsou exkluzivnější verze i limitované edice. Za exkluzivní nožířský produkt je pokládán nůž rybičky ve zlaté či stříbrné formě, který je běžně uložen v dárkové kazetě. Mezi nožíky je možné spatřit i fantastický model z nerezové oceli, jež je doplněn střenkou z hliníkové slitiny s vrstvičkou červeného eloxu. Sofistikovaně vypadá otvírací kudlička s barevnými krystaly, kterou můžete darovat leckteré půvabné ženušce.

Zaujal vás tento článek? Přejděte na nabídku hotových nožů.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist