0 položek za 0 Kč

Aktuality

11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMA
Borci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide…

28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.
V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově…

Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Zásady pro přežití v přírodě

Pravděpodobnost, že byste se ocitli v neznámém prostředí, byli byste odkázáni sami na sebe, a nebo dokonce bojovali o přežití, není příliš veliká. Přesto se hodí znát základní zásady pro přežití v přírodě a při každém výletě do přírody mít sebou potřebné vybavení. Jak se říká, štěstí přece přeje připraveným!

Před tím, než se vydáte do nějakého horského terénu, či jiného neznámého prostředí, si nikdy nezapomeňte pořádně prostudovat trasu. Mapu nebo GPS navigaci si pak vezměte samozřejmě sebou. Tak minimalizujete možnosti dostat se mimo vyznačený terén nebo zabloudit. Při plánování trasy samozřejmě myslete na své fyzické možnosti, případně na kondici ostatních účastníků výpravy. Velkou pozornost věnujte také vybavení, které se vám bude při výpravě hodit.

Ztráta orientace v neznámém prostředí není však zdaleka jediné, co může při pobytu v přírodě nastat. Může se vám například přihodit zranění, které vám znesnadní pohyb, v zimních obdobích vás může zase při pohybu v horách zavalit lavina.

nůž

K základnímu vybavení, které byste měli mít vždy sebou u výletů delších než jeden den je samozřejmě osobní lékárnička, ve které by neměly chybět náplasti, obvazy, dezinfekce či léky proti bolesti. Důležité je mít také sebou vhodné oblečení a obuv, vždy odpovídající ročnímu období a terénu, ve kterém se pohybujete. Dále si nikdy nezapomeňte vzít dostatečné množství tekutin, abyste nebyli dehydratovaní, a samozřejmě také jídlo, zejména to energicky vydatnější. Kvalitní kapesní nůž je další věcí, která by ve vaší výbavě neměla chybět. Jejich využití je mnohostranné, takže se vám určitě bude hodit jak při zpracování potravin, tak při zpracování dřeva, nebo jej v krajním případě můžete použít při sebeobraně. K přežití noci v přírodě se vám bude hodit stan, spacák a baterka. Hodit by se vám také mohly Paracord náramky. Jak ví každé malé dítě, oheň odhání nebezpečnou zvěř. Abyste jej však mohli rozdělat, měli byste si sebou na cesty vzít zapalovač nebo zápalky. Poslední věcí, kterou byste nikdy neměli nechat doma, je samozřejmě nabitý mobilní telefon. V případě ztráty orientace nebo zranění se vám určitě bude hodit, abyste mohli zavolat pomoc.

K základním zásadám pro přežití v přírodě patří orientace v terénu. Snažte se určit světové strany, pokud nemáte u sebe kompas, orientujte se podle slunce, koryt řek, kopců. Dále se pokuste pohybovat, až po setmění se usídlete na bezpečném místě a rozdělejte si oheň. Pokud vám došly zásoby vody a jídla, snažte se je co nejdříve doplnit.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist