0 položek za 0 Kč

Aktuality

29.08.2018Výstava Nože 2018 v Příbrami!
Výstava Nože 2018 v Příbrami se nám pomalu blíží. A jako vždy Vám nabízíme možnost osobního odběru zboží objednaného na …

08.06.2018Opaskové úchyty Belt Wing Loops
Unikátní novinka v ČR!!! Sada opaskových úchytů Belt Wings Loops Nakupujte ZDE!…

Zhlédnuté položky
Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

JATAPOL Hybrid - 32x45x125mm

Katalog. číslo:JH03
Hmotnost položky:0.1 kg
Akční cena: 699 Kč (vč. DPH)
Dostupnost:1 ks
ks

Aktuální foto - co je na fotce to kupujete

JATAPOL Hybrid je speciální kombinace dřeva a pryskyřic. Díky této kombinaci lze vytvořit nezaměnitelné struktury špalíků, se zachováním všech vlastností stabilizovaného dřeva. Vybrané kusy dřevin jsou nejprve zastabilizovány klasickou cestou, a pak umístěny do forem a odlity do tvaru špalíků. Hluchá místa mezi kusy dřevin jsou vyplněna speciální pryskyřicí. Dochází tak k celkovému spojení dřeva a pryskyřice a k vytvoření jedinečných struktur.

 

Stabilizace materiálů - Stabilizace dřeva

Profesionální stabilizace dřeva.

Špalík dřeva s nádhernou kresbou, kterou vykouzlily dřevokazné houby – škoda, že nejde použít na ten nůž co právě dělám... Chyba !! Použít jde, a to kouzlo které to umožní se jmenuje stabilizace !!

Dříve byli nožíři a řemeslníci odkázání při výrobě jen na kvalitní tvrdé a exotické druhy dřev, dnes díky stabilizaci je možné použít i dřevo, na kterém hniloba a houby vykreslili krásnou a jedinečnou kresbu.

 

Jak stabilizace dřeva funguje?


Po rozsáhlém ročním zkoumání a shánění informací jsme spustili stabilizační linku na stabilizování dřeva a ostatních materiálů. Za střídáni velmi vysokého tlaku a podtlaku dochází k proniknutí speciální patentované pryskyřice do celého objemu stabilizovaného špalíku a následně dojde k zastabilizování dřeva. Dřevo se stane odolné proti vlhkosti a vodě a je možné ho vybrousit a vyleštit do velmi vysokého lesku. Stabilizací se velmi zmenšuje riziko , deformace nebo popraskání , a nadále  zjednodušuje finální úprava dřeva  ... vše, co musíte udělat, je vybrousit povrch  a následně vyleštit do vysokého lesku. Stabilizační pryskyřice se může barvit barevnými pigmenty, tudíž je možné stabilizovaným materiálům dodat netradiční zbarvení. Vrcholem je dvoubarevná stabilizace, kdy je dřevo zastabilizováno  různě barevnými odstíny, dochází k velmi zajímavým barevným strukturám stabilizovaných materiálů.

 


Co stabilizace udělá se dřevem?


 

Po úvodní stabilizaci, dojde k zvýšení hmotnosti stabilizovaného špalíku o 20 – 150 % , podle druhu a stavu dřeva (porézní dřevo jako javor spalted (napadený hnilobou) přijme daleko více pryskyřice než husté a tvrdé druhy dřev, jak je např. Eben).

Stabilizací dojde k zpevnění a zvýšení tvrdosti, dřevo již nebude dále pracovat, je odolné proti vlhkosti a vodě.

Stabilizace udělá ze dřeva kompaktní materiál, ale jako každý jiný přírodní materiál, může mít v sobě dutinky a praskliny, stabilizace tyto dutiny a praskliny někdy nevyplní pryskyřicí, ale zastabilizuje dřevo tak, že již dále nepracuje a nepraská. Dutiny a praskliny je nejlépe opravit za pomocí prachu smíchaným s epoxydovým nebo vteřinovým lepidlem a touto směsí je vyplnit.
 

Jak se stabilizované dřevo opracovává?

Opracování stabilizovaného dřeva je stejné jako u nestabilizovaného dřeva, jen je potřeba počítat, že tím, že dřevo je nasyceno tvrdou pryskyřicí, a proto dochází k otupení nástrojů o něco dříve než při opracování nestabilizovaného dřeva. Při opracování se uvolňuje jemný prach – doporučejeme používat při práci respirátor.

Dosažení vysokého lesku povrchu stabilizovaného dřeva dosáhnete postupným přebroušením od nejhrubšího brusného papíru až po papír se zrnitostí 400 až 600 a následným přeleštěním brusnou pastou a bavlněným kotoučem či látkou. 

Kdo stabilizované dřevo používá?

Stabilizované dřevo od nás odebírají výrobci nožů, kulečníkových tág, šperkaři, výrobci exklusivních per a propisovacích tužek. Také se používá stabilizované dřevo na botky, střenky a pažbičky zbraní. Využití má i v mnoha dalších oborech.

 

Jaké dřevo jde stabilizovat?

Některé druhy stabilizovat nejdou, nebo velmi obtížně. V zásadě druhy dřeva které mají velký obsah pryskyřic či olejů - např. oliva a cocobolo se stabilizují těžko. Tvrdé druhy dřev mají velmi husté vlákna , a tím i méně prostoru kam může stabilizační pryskyřice vniknout. Hustá vlákna pak slouží jako filtr , a při stabilizaci barevnou pryskyřicí se barva přes tyto vlákna přefiltruje , a do hloubky dřeva pronikne jen pryskyřice , takže nedojde k probarvení do hloubky tak jako u měkčích dřevin.  Naopak měkké dřeviny , popřípadě dřeva napadané hnilobou a houbami pojmou daleko více pryskyřice a lépe se stabilizují


 

 

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři

© 2018 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist