0 položek za 0 Kč

Aktuality

13.11.2018Zásilkovna.cz - odesíláme 3x týdně!!!
Zrychlujeme doručení Vašich zásilek, a tak jsme je začali posílat přes oblíbenou službu Zásilkovna.cz 3x týdně a to vždy…

29.08.2018Výstava Nože 2018 v Příbrami!
Výstava Nože 2018 v Příbrami se nám pomalu blíží. A jako vždy Vám nabízíme možnost osobního odběru zboží objednaného na …

Zhlédnuté položky
Nej hodnocené
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Jatapol WR90N- 3l

Katalog. číslo:WR90N 3l
Hmotnost položky:3.2 kg
Původní cena: 2 585 (vč. DPH)
Akční speciální cena: 2223.1 Kč (vč. DPH)
SLEVA:14%

Množstevní slevy:

M.j.: ksCena (bez DPH)Cena (vč. DPH)
2 1 745,59 Kč 2 112,16 Kč
3 a více 1 653,90 Kč 2 001,22 Kč
5 a více 1 562,21 Kč 1 890,28 Kč
Dostupnost:zboží je skladem
ks

Stabilizační pryskyřice Jatapol WR90N - balení 3l je dodáváno v neaktivovaném stavu , aktivátor je dodán zvlášť v dóze , před použitím aktivátor nasypte do kanystru s pryskyřicí , pořádně protřepat a nechat min. 3hodiny rozpustit. Pak znovu protřepat a promíchat a tím je WR90 připravená k použití. Životnost aktivované pryskyřice je min. 12 měsíců , při dodržení skladovací teploty do max. 25°C.

 

Profesionální stabilizace dřeva.

Špalík dřeva s nádhernou kresbou, kterou vykouzlily dřevokazné houby – škoda, že nejde použít na ten nůž co právě dělám... Chyba !! Použít jde, a to kouzlo které to umožní se jmenuje stabilizace !!

JATAPOL WR90  je téměř bez zápachu , skladovat při teplotě do 25°C . Pryskyřice je čiré až medové barvy - tmavší odstín není na závadu zvýrazní strukturu dřeva.. Vytvrzování pryskyřice probíhá za zvýšené teploty 80-85°C buď v peci , nebo v horké vodě po dobu min. 120minut. Důležité je dodržet teplotu , pokud bude teplota nižší než 80°C , nedojde k polymerizaci , pokud bude vyšší , dojde k překročení bodu varu pryskyřice. Nejlépe je nechat vyhřát stabilizační komoru (pec) na teplotu 80°C a pak teprve vložit do komory špalíky obalené v alobalu. Tím dojde v co možná nejkratším čase k polymerizaci . Dále je nutné udržet teplotu v rozmezí cca 80-85°C , abychom teplotu v tomto rozmezí udrželi je potřeba počítat s nárůstem teploty která vzniká při polymerizaci (chemická rekce která vyvíjí teplo) - takže nejlépe mít ještě jedno čidlo přímo u stabilizovaného špalíku (připojit do serie k čidlu které hlídá teplotu uvnitř pece ještě jedno čidlo , a to pak připevnit přímo ke stabilizovanému špalíku.) Zásadní je udržet teplotu špalíku v rozmezí 80-85°C.

Pro stabilizaci v malých seriích Vám bohatě stačí vytvrzovat zastabilizované špalíky v horké vodě - teploměrem si hlídejte teplotu cca 80-85 °C jakmile máte vodu na tuto teplotu zahřátou , špalíky nacucané WR90N (špalíky buď zavakuujte do plastového pytlíku ve vakouvačce na potraviny , nebo stačí jej pořádně omotat strečovou potravinářskou folii) vložte do takto horké vody , a teplotu udržujte na cca 85°C. Výhoda vytvrzování ve vodě je ta , že jakmile dojde ve špalíku k chemické reakci a vývinu tepla , tak voda přebytečné teplo ihned odvede pryč , kdežto ve vzdušné komoře musíte mít přímo na špalíku čidlo aby ihned po zvýšení teploty došlo k vypnutí ohřevu pece , protože vzduch vede teplo hůře než voda , proto je stabilizace v horkovzdušné peci velmi náročná na regulaci teplot.  

Zbytky pryskyřice je možné omýt vodou a mýdlem. Po vytvrzení se stabilizované dřevo  velmi snadno opracovává a leští. 

JATAPOL WR90N lze použít opakovaně (výhoda oproti EPOXY pryskyřici) , špalíky ponoříte do pryskyřice , ve vakuové komoře provedete díky velmi nízké viskozite  proniknutí do celého průřezu špalíku , špalíky z prysykřice vyjmete , a zbylou pryskyřice můžete použít příště. Průměrně jeden špalík o rozměrech 30x40x125mm  pojme cca 100g pryskyřice , takže z 1litru uděláte cca 10špalíků.

Profesionální stabilizace se provádí ve vakuotlakových komorách , za pomocí vakua a velmi  vysokého tlaku. V domácích podmínkách za pomocí vývěvy lze také úspěšně stabilizovat měkčí dřeviny , dřeviny napadené hnilobou apod..

Návod jak stabilizovat v domácích podmínkách:

Dřevěný špalík musí být vysušen na méně jak 8% vlhkosti .  Vysušený špalík  se umístí do vakuové komory a ponoří se zcela do JATAPOL WR90N  pryskyřice.(špalík je nutné zatížit kovovým závažím , aby byl celý ponořený v pryskyřici. Vyvakuujeme vzduch z vakuové komory a necháme v komoře tak dlouho , dokud ze špalíku nepřestanou unikat vzduchové bublinky (cca 1hod. - záleží na druhu dřeva) . Po té uvolníme vakuum a necháme špalíky ponořené v pryskyřici ještě min. 30 minut. V tuto chvíli dochází k pronikání pryskyřice do špalíku. Tento postup můžeme několikráte opakovat. Jakmile je špalík dostatečně prosycen pryskyřicí , zabalíme špalík do alobalu a vložíme na cca 2 hodiny do předehřáté trouby , nebo špalíky vytvrdíme v horké vodě - viz návody výše....  Pozor , klasické trouby nemají přesné měření , je nutné teplotu 85°C dodržet.

Při této teplotě dojde k polymerizaci pryskyřice , po vychladnutí lze špalík obrousit a vyleštit do vysokého lesku.

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2018 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist