0 položek za 0 Kč

Aktuality

18.02.2019PARACORD - nové druhy skladem!
Naskladnili jsme pro Vás novou várku PARACORDU. V oddělení naleznete nové barvy a vzory této pevné a oblíbené šňůry. Vy…

12.02.2019

Nové fotogalerie a návody Vašich nožů


Připravili jsme pro Vás novou podobu galerií Vašich (nejen) nožů a fotonávodů. Nechte se inspirovat!   Jiří Snoha…

Zhlédnuté položky
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Stabilizovaná bříza 30x40x128mm

Katalog. číslo:NO86
Hmotnost položky:0.2 kg
Akční cena: 649 Kč (vč. DPH)
Dostupnost:1 kus
kus

Aktuální foto - co je na fotce to kupujete

 

Stabilizace materiálů - Stabilizace dřeva

Profesionální stabilizace dřeva.

Špalík dřeva s překrásnou kresbou, kterou vykouzlily dřevokazné houby – škoda, že nejde použít na ten nůž co právě dělám... Chyba !! Použít jde, a to kouzlo které to umožní se jmenuje stabilizace !!

Dříve byli nožíři a řemeslníci odkázání při výrobě jen na kvalitní tvrdé a exotické druhy dřev, dnes díky stabilizaci je možné použít i dřevo, na kterém hniloba a houby vykreslili krásnou a jedinečnou kresbu.

 

Jak stabilizace dřeva funguje?


 Za střídáni velmi vysokého tlaku a podtlaku dochází k proniknutí speciální patentované pryskyřice do celého objemu stabilizovaného špalíku a následně dojde k zastabilizování dřeva. Dřevo se stane odolné proti vlhkosti a vodě a je možné ho vybrousit a vyleštit do velmi vysokého lesku. Stabilizací se velmi zmenšuje riziko , deformace nebo popraskání , a nadále  zjednodušuje finální úprava dřeva  ... vše, co musíte udělat, je vybrousit povrch  a následně vyleštit do vysokého lesku. Stabilizační pryskyřice se může barvit barevnými pigmenty, tudíž je možné stabilizovaným materiálům dodat netradiční zbarvení. Vrcholem je dvoubarevná stabilizace, kdy je dřevo zastabilizováno  různě barevnými odstíny, dochází k velmi zajímavým barevným strukturám stabilizovaných materiálů.

 


Co stabilizace udělá se dřevem?

 

Používáme jedinečnou technologii stabilizace dřeva za pomocí námi vyvinuté a vyráběné pryskyřice.. Naše stabilizované dřevo  zachovává a zdůrazňuje nádhernou kresbu dřeva  , zachovává jednoduchý postup finální úpravy - vyleštění do vysokého lesku.  Nasákavost stabilizovaného dřeva je téměř nulová (do 2%) . Stabilizací dojde k uvolnění napětí ve dřevě a k minimalizaci nebezpečí , že by vlivem okoních podmínek mohlo dojít k deformaci či sesychání.Pryskyřice zaplní místo v buňkách kde byla vázaná vlhkost , může se stát , že velké trhliny ve dřevě nebudou pryskyřicí vyplněny , stačí tyto trhliny zakápnout vteřinovým či epoxidovým lepidlem , přebrousit a přelěštit.

 

Po úvodní stabilizaci, dojde k zvýšení hmotnosti stabilizovaného špalíku o 20 – 150 % , podle druhu a stavu dřeva (porézní dřevo jako javor spalted (napadený hnilobou) přijme daleko více pryskyřice než husté a tvrdé druhy dřev, jako je např. Eben).

Stabilizací dojde k zpevnění a zvýšení tvrdosti, dřevo již nebude dále pracovat, je odolné proti vlhkosti a vodě. Nasákavost námi stabilizovaného dřeva je od téměř nulové do cca 2%. Nasákavost je závislá od druhu stabilizovaného dřeva a od toho kolik pryskyřice dřevo pojme. 

Hlavním důvodem stabilizace je uvolnit napětí ve dřevě a dřevo zastabilizovat  tak , aby již  vlivem okolních podmínek nijak nepracovalo a nedocházelo časem k jeho deformaci a sesychání..

 

Jak se stabilizované dřevo opracovává?

Opracování stabilizovaného dřeva je stejné jako u nestabilizovaného dřeva, jen je potřeba počítat, že tím, že dřevo je nasyceno tvrdou pryskyřicí, a proto dochází k otupení nástrojů o něco dříve než při opracování nestabilizovaného dřeva. Při opracování se uvolňuje jemný prach – doporučejeme používat při práci respirátor..

Při broušení nepužívejte vysoké rychlosti brusného pásu , při teplotách vyšších jako 120 °C dochází k tavení pryskyřice a tím může dojít k rychlejšímu zanesení brusného pásu . Při dodržení uvedených postupů jde stabilizované dřevo velmi dobře brousit a leštit do vysokého lesku.

Dosažení vysokého lesku povrchu stabilizovaného dřeva dosáhnete postupným přebroušením od nejhrubšího brusného papíru až po papír se zrnitostí 400 až 600 a následným přeleštěním brusnou pastou a bavlněným kotoučem či látkou.https://www.jatagan.eu/clanky/stabilizace-dreva

 

 

Zpět na předchozí stránku.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.
(opakováním zadáním novinky odhlásíte)

Veškeré údaje kromě e-mailu jsou nepovinné, pro přihlášení k odběru novinek stiskněte prosím tlačítko ODESLAT

E-mail
Zadaný e-mail:
Příjmení a jméno
Příjmení:Jméno:
Osobní údaje
Ulice:Město:
PSČ:Firma:

Partneři
Skvělý český portál o nožířském řemesle s početnou komunitou.

© 2019 P.M.P. Company s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

TOPlist